Kurzy

Kurzy pre dospelých

Na začiatočníckom kurze sa hodiny spoločenských tancov pre dospelých konajú raz týždenne po 60 minút. Každý týždeň sa učí nový tanec, kurz trvá 5 týždňov. Členský poplatok je 50 eur/ osoba

Rozvrh kurzu:

1. týždeň – valčík, foxtrot

2. týždeň– cha-cha, rumba

3. týždeň– waltz

4. týždeň – salsa, polka

5. týždeň – tango

Na začiatočnícky kurz nadväzuje kurz pokračovací, ktorý je možné absolvovať aj po jednotlivých hodinách.

Latino kurz pre ženy

Kurz trvá 4 týždne, čiže 8 vyučovacích hodín. Hodina býva 2x týždenne, 60 minút. Naučíte sa salsu, sambu, cha-chu, merenge , jive, ale hlavne pri tanci spevníte svoje telo. Latino kurz je vedený formou „kardio-tancovania“, čiže kondičné tancovanie. Odporúča sa preto tancovať na opatkoch a pohodlnom oblečení.

Tance:

Cha-cha pochádza z Kuby, vznikla zo zmiešania rumby s džezom. Je to dynamický tanec, učí sa prvý týždeň kurzu, pretože je rytmicky najmenej náročný.

Salsa je v dnešnej dobe pravdepodobne najobľúbenejším kubánskym tancom. Salsa je zmesou rôznych tanečných foriem, ako sú son, danzon, guajira, cha-cha…Učí sa druhý týždeň, pretože je spomedzi vyučujúcich tancov najpomalšia-má najpokojnejšie tempo, preto sa učí pomerne ľahko.

Samba pochádza z Brazílie a v Európe sa objavil približne v roku 1924. Samba je vlastne modernou verziou brazílskeho ľudového tanca, ktorý upravili učitelia tanca vo Francúzsku. Tanec je bohatý na pohyby panvou. Učí sa tretí týždeň, pretože je už náročnejší tanečne aj kondične.

Jive je veľmi zaujímavý rytmický tanec, ktorý má prvky jitterungu, rock & rollu, boogie-woogie a černošských tancov. Na tento tanec treba kondíciu, ktorú nadobudnete počas prvých troch týždňov, preto sa učí až štvrtý týždeň-

Merengue je národný tanec Dominikánskej republiky. Tanec pochádza konktrétne z ostrova Haiti. Pozostáva z „body“ a „jaleo“. Je to najťažší tanec , učí sa najprv v pomalom, potom stredne rýchlom až najrýchlejšom tempe. Učí sa posledný týždeň.

Tanečné kurzy pre stredné školy

Základy spoločenského správania a základy spoločenských tancov WALTZ, VALČÍK, SLOWFOX,TANGO, POLKA, CHA-CHA, SALSA, JIVE, POLONÉZA. Kurz trvá 10 týždňov, každý týždeň jedno 90 minutové stretnutie. Kurz sa končí slávnostným Venčekom vo Veľkej dvorane KDAH so zaujímavým programom, absolventi predvedú ukážky z uvedených tancov rodičom a triednym profesorom, prebehne súťaž o najlepšie tri páry.

Predsvadobný kurz

Predsvadobný tanečný kurz je určený párom, ktoré idú mať svadbu. Obsahuje 4 súkromné hodiny, tance – valčík, waltz, polka a novomanželská choreografia. Zahŕňa aj výber a úpravu hudby.

Cena súkromného kurzu 190€

Individálne hodiny pre dospelých

Pár si môže určiť čas aj tanec, ktorý sa bude učiť.

Latino pre páry

6 hodín, raz týždenne,, salsa a merengue